d
REPI - Fundacja Rozwoju Edukacji - Pracy - Integracji
GŁÓWNAAKTUALNOŚCIO FUNDACJI1%WARSZTATJAK POMÓC?KONTAKT
 
 

29.01.2019

OFERTA PRACY – TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

 
       
 

Zatrudnimy na umowę o pracę w zastępstwie (na okres od 25.02.2019 do około 15.03.2020) cierpliwą, kreatywną osobę na stanowisko terapeuty zajęciowego w pracowni podtrzymywania umiejętności edukacyjnych.  
 
Wymagania:
wykształcenie min. średnie terapeuta zajęciowy lub wyższe oligofrenopedagog, mile widziane zdolności artystyczne: śpiew, taniec.

Zakres obowiązków:
udzielanie wsparcia w nabywaniu i podtrzymywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu życia społecznego, czytania, pisania, przygotowywanie przedstawień, imprez, udziałów w konkursach, przeglądach, festiwalach.

Praca w Tarnowie
(Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II) na jedną zmianę w godz: 6:30-16:30 (8 godzin).

Więcej informacji znajduje się w opisie zamieszczonym w pliku: TUTAJ

Zapraszamy do kontaktu:
Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji
33-100 Tarnów, ul. Hodowlana 6,
tel. 146273503

CV oraz list motywacyjny proszę przesyłać na adres e-mail: praca.wtzjp2@interia.pl
 
 
 

28.11.2018

 
       
 

 
 
 

09.11.2017

REKORDOWY MITYNG PŁYWACKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 
       
 

Ogromne emocje zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców można było zobaczyć w czasie VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny niecodzienne zawody pływackie.

Celem Mityngu była rywalizacja osób niepełnosprawnych – zaprezentowanie i skonfrontowanie swoich umiejętności w zestawieniu z innymi zawodnikami, a także propagowanie aktywnego stylu życia, w tym pływania jako doskonałej formy terapii i rekreacji oraz prezentacja umiejętności osób z niepełną sprawnością intelektualną wśród ogółu społeczeństwa.

Rywalizacja była zacięta i nader ekscytująca. Niektórzy przegrywali wyścigi o zaledwie sekundę, inni znacznie dystansowali konkurentów. Wszyscy walczyli zgodnie z duchem fair play. W Mityngu udział wzięło 100. zawodników z 26 ośrodków zajmujących się reintegracją osób z ograniczoną sprawnością. Rozegrano 27 biegów stylem grzbietowym i dowolnym na dystansach 25 i 50 metrów kobiet i mężczyzn oraz sztafetę 3x25 m.

Za udział w Mityngu, w zależności od osiągniętych wyników, wręczane były: puchar, statuetka, medal, dyplom i upominek. Partnerem Mityngu był TAURON Dystrybucja S. A. Wsparcia finansowego dzielili: Miasto Tarnów, Bruk-Bet S.A.

Zwycięzców dekorowali i gratulacje składali Dorota Krakowska Zastępca Prezydenta Tarnowa, dr Małgorzata Martowicz Prorektor PWSZ, dr Małgorzata Kołpa Prorektor PWSZ, dr Robert Wilgat Prorektor PWSZ, dr Mariusz Pociecha Dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ, Magdalena Wnęk Inspektor Wydziału Sportu.

Najlepszą zawodniczką została zawodniczka z Krakowa, najlepszym zawodnikiem okazał się zawodnik z Korytnik, natomiast niepokonaną placówką Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW z Tarnowie.

Nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzić Mityngu, bez zaangażowania pracowników Fundacji REPI i PWSZ, nieoceniona byłą także współpraca studentów Zakładu Fizjoterapii i Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ w Tarnowie. Dziękujemy za doskonałą wspólną zabawę i za pomoc.

 
 
 

02.11.2018

REKRUTACJA DO PROJEKTU „ROZWÓJ TO PRIORYTET”

 
       
 

Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji ogłasza rekrutację trenerów, uczestników i grafików do projektu (inicjatywy) „Rozwój to priorytet”.

Celami (inicjatywy) Projektu są:

 • nabycie umiejętności tworzenia nowych projektów wytwarzanych dóbr,
 • nabycie umiejętności elastycznego, natychmiastowego dostosowywania towarów do potrzeb klientów,
 • nabycie umiejętności obsługi plotera grawerująco-tnącego,
 • nabycie umiejętności obsługi komputera ze szczególnym uwzględnieniem programu graficznego,
 • urozmaicenie wytwarzanych wyrobów kolejnymi technikami, elementami.

Uczestnikami inicjatywy będą osoby, które są mieszkańcami subregionu tarnowskiego województwa małopolskiego i będą wyróżniały się co najmniej jedną z poniższych cech:

 • niepełnosprawność,
 • bezrobocie, w tym długotrwale,
 • zwalniany z zakładu karnego,
 • chorujący psychicznie.

Do projektu zostanie zakwalifikowanych siedem osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Trenerami mogą zostać osoby współpracujące z Fundacją REPI. które będą odpowiadały za prowadzenie działań oraz jeden koordynator projektu. Osoby te, w projekcie, będą świadczyły pracę na zasadach wolontariatu.

Grafikiem może zostać osoba, która ma rozwinięte - na wysokim poziomie - umiejętności obsługi programu graficznego, a także umie przekazać tę wiedzę i pomóc nabyć umiejętności trenerów i
uczestników projektu.

Rekrutacja trwa od 5 do 12 listopada. Zgłoszenia należy przesyłać na adres poczty elektronicznej biuro@repi.pl.

Inicjatywa współfinansowana jest ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu, "Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
 
 

29.11.2017

FUNDACJA REPI WŚRÓD LIDERÓW

 
       
 

Z radością informujmy, że Kapituła Konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2017 zakwalifikowała Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji do ścisłego finału tegorocznej edycji Konkursu! Dziś odbyła się Gala kończąca Konkurs, w czasie której ogłoszono laureatów.


Nagrodę Publiczności zdobyła Spółdzielnia Socjalna Kobierzyn. Nagrodę główną jury przyznało Spółdzielni Socjalnej Równość. Zwycięzcom gratulujemy wspaniałej, pełnej sukcesów pracy.

 
 
 

16.11.2017

REINTEGRACJA ZAWODOWA. GOTOWI? CHĘTNI? ŚWIADOMI?

 
       
 

Z inicjatywy Fundacji REPI we współorganizacji z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie oraz Katedrą Pomocy Postpenitencjarnej i Wychowania do Pracy Uniwersytetu Pedagogicznego w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a w nim VIII Tygodnia Ekonomii Społecznej, odbył się, poświęcony reintegracji zawodowej osób niepełnosprawnych, panel ekspertów pt. „Gotowi – nie gotowi. Chętni – nie chętni. Świadomi – nie świadomi” .


Paneliści reprezentujący podmioty reintegracji, pracodawców i samych niepełnosprawnych dyskutowali nad stanem aktywizacji i aktywności zawodowej tej wykluczonej społecznie grupy. Wskazywali słabe i mocne strony oraz szanse i zagrożenia tego procesu. Odnoszono sytuację i doświadczenia Polskie do działań w UE oraz dobrych praktyk stosowanych w USA i Australii.  


W toku dyskusji panelistów oraz osób zgromadzonych na sali wypracowano wnioski i rekomendacje mające wpłynąć na zwiększenie aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych.

 
 
 

13.11.2017

DZIĘKUJEMY ZA 1% PODATKU

 
       
 

I Ty możesz zostać SuperBohaterem - REPI i WTZJP2

Pragniemy wyrazić szczerą wdzięczność za dobro, jakim obdarzyli Państwo społeczność podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, który od 2010 roku prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy Integracji.


W roku 2017 z rozliczeń roku 2016 otrzymaliśmy 5 391,90 zł. 1% Państwa podatku to dla nas tak wiele: uznanie naszej pracy, motywacja do dalszych działań, radość na twarzach podopiecznych, a przede wszystkim zaufanie, którym obdarowują nas Państwo.


Otrzymane pieniądze przeznaczymy na cele, które będą najbardziej zaspokajały potrzeby naszych uczestników w dążeniu do samodzielności oraz aktywności w życiu społecznym i zawodowym.


Pięknie dziękujemy za wsparcie naszych działań.

 
 
 

22.05.2017

WYSTAWA „NASZ KOLOROWY ŚWIAT” – ZAPROSZENIE

 
       
 

W dniach od 1 do 30 czerwca, serdecznie zapraszamy na wystawę prac, wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła w Tarnowie prowadzonego przez Fundację REPI, pod tytułem „Nasz kolorowy świat”.

Wystawa jest zbiorem prac malarskich, wyrobów rękodzielniczych i biżuterii, które przyciągają różnorodnością form i bogactwem kolorów. Obrazy o różnej tematyce, wykonane w różnych technikach plastycznych zawierają całą paletę barw, są przejawem  nieskrępowanej wyobraźni i wrażliwości twórców. Zobaczmy kolorowy świat widziany oczami naszych podopiecznych i spróbujmy odnaleźć w nim siebie i swój kawałek nieba.

Pejzaże, portrety i abstrakcyjne kompozycje, przykuwają uwagę i odzwierciedlają nastroje autorów, ich tęsknoty, marzenia i tajemnice, które tak naprawdę są bliskie nam wszystkim. Bogaty wybór biżuterii, niepowtarzalnie zdobione przedmioty użytku codziennego i różne bibeloty z pewnością zainteresują tych, którym w duszy gra i którzy w otaczającym nas świecie  szukają  piękna i oryginalności.

Wszystkich zainteresowanych pracą twórczą naszych podopiecznych, tych, którzy nas wspierają i którzy jeszcze nas nie znają zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się dnia 6 czerwca 2017 r. o godzinie 13.00 w Galerii Aniołowo w Tarnowie, przy ulicy Żydowskiej 2.

 
 
 

22.05.2017

WYSTAWA „NASZ KOLOROWY ŚWIAT” – ZAPROSZENIE

 
       
 

W dniach od 1 do 30 czerwca, serdecznie zapraszamy na wystawę prac, wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła w Tarnowie prowadzonego przez Fundację REPI, pod tytułem „Nasz kolorowy świat”.

Wystawa jest zbiorem prac malarskich, wyrobów rękodzielniczych i biżuterii, które przyciągają różnorodnością form i bogactwem kolorów. Obrazy o różnej tematyce, wykonane w różnych technikach plastycznych zawierają całą paletę barw, są przejawem  nieskrępowanej wyobraźni i wrażliwości twórców. Zobaczmy kolorowy świat widziany oczami naszych podopiecznych i spróbujmy odnaleźć w nim siebie i swój kawałek nieba.

Pejzaże, portrety i abstrakcyjne kompozycje, przykuwają uwagę i odzwierciedlają nastroje autorów, ich tęsknoty, marzenia i tajemnice, które tak naprawdę są bliskie nam wszystkim. Bogaty wybór biżuterii, niepowtarzalnie zdobione przedmioty użytku codziennego i różne bibeloty z pewnością zainteresują tych, którym w duszy gra i którzy w otaczającym nas świecie  szukają  piękna i oryginalności.

Wszystkich zainteresowanych pracą twórczą naszych podopiecznych, tych, którzy nas wspierają i którzy jeszcze nas nie znają zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się dnia 6 czerwca 2017 r. o godzinie 13.00 w Galerii Aniołowo w Tarnowie, przy ulicy Żydowskiej 2.

 
 
 

28.04.2017

MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TARNOWIE 2017

 
       
 

Jak co roku w pierwszym tygodniu maja zapraszamy na Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Obchody tego święta będą trwały od 8 do 13 maja. Szczegóły znajdą Państwo w Programie.

W tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie prowadzony przez Fundację REPI organizuje Grę terenową. Zapraszamy do Parku Biegowego Marcinka w czwartek, 11 kwietnia na godzinę 9:00.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Fundacja REPI współfinansuje organizację Gry terenowej.

 
 
 

08.04.2017

III MIEJSCE ZA TRADYCYJNE STOISKO

 
       
 

Uczestnicy Warsztatu zajęli III miejsce w kategorii: stoisko wielkanocne XXVIII Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. 

W przeddzień Niedzieli Palmowej, w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, w przepięknej scenografii utworzonej z rosochatych i słupowych palm wielkanocnych, wielobarwnych, różnorodnych, wiosennych kwiatów i setek pisanek tradycyjnych i współczesnych odbył się finał Konkursu. Wzięło w nim udział 300 autorów z trzech powiatów Ziemi Tarnowskiej.

Warsztatowym koordynatorem przygotowania prac była Pani Anna Niziołek z pracowni form użytkowych i poligrafii.

Organizatorem Konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, a gospodarzem i współorganizatorem Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Muzeum Etnograficzne.

 
 
 

06.04.2017

WSPINACZKA PO RAZ 6. NA WYSOKIM POZIOMIE

 
       
 

Zawody, w najlepszy z możliwych sposobów, zorganizowali Fundacja REPI oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Wszystko było przewidziane, dopracowane, po to, by zawodnicy, ich trenerzy i opiekunowie znów poczuli się w Tarnowie jak najlepiej. Każdy z pracowników obu organizatorów dał z siebie wszystko. PWSZ i REPI mogą pochwalić się dobrą organizacją przebiegu rywalizacji, która pozwala na sprawne przeprowadzenie rozgrywki, nie powodując przeciągania się imprezy.

W Tarnowie spotkali się zawodnicy z całego kraju na szóstych już Ogólnopolskich Zawodach we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością. Wśród ponad 250-osób – zawodników i kibiców – były emocje, rozczarowania i radość zwycięstwa.

Maciej Żak, kierownik zawodów ze strony Fundacji REPI podkreśla, że co roku na imprezę przyjeżdżają nowe placówki, co przyczynia się do szerzenia tej dyscypliny w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Placówki zgłaszają się z dużym wyprzedzeniem, ponieważ jak co roku zainteresowanie było ogromne.

Natomiast przedstawicielka PWSZ Marta Bibro dodaje, że w tym roku urozmaiciliśmy imprezę. Dzięki studentom PWSZ mogliśmy zorganizować dodatkowe atrakcje dla kibiców i zawodników w postaci gier i zabaw ruchowych. Mamy nadzieje że taki pomysł spodobał się uczestnikom i planujemy rozwijać ten wątek na przyszłych edycjach zawodów. Studenci fizjoterapii PWSZ, jak zwykle, licznie i ochoczo włączyli się w organizację zawodów.

Nad zabezpieczeniem medycznym zawodników czuwali m.in. studenci pielęgniarstwa PWSZ. Dziękujemy im serdecznie za to że czuwali nad bezpieczeństwem. Na szczęście nie doszło do jakiegokolwiek zdarzenia, które wymagałoby ich interwencji.

Do Tarnowa przyjechało 100 zawodników z 18-tu instytucji z całego kraju. Towarzyszyli im rodzice, trenerzy, opiekunowie. Nie zabrakło też kibiców. Warto zwrócić uwagę na to, że liczba tych ostatnich przybywa z roku na rok oraz to, że wśród nich są absolwenci Uczelni, którzy do tej pory pomagali przy organizacji Zawodów. Władze PWSZ cieszy także to, że absolwenci Szkoły pracują z tą grupą osób i przyjeżdżają na zawody jako ich trenerzy.

Najlepsze zawodniczki w kategorii freestyle kobiet to:

 1. Małgorzata Kocur
 2. Małgorzata Plebańczyk
 3. Kinga Curyło

Najlepsi zawodnicy w kategorii freestyle mężczyzn to:

 1. Dawid Skórski
 2. Tomasz Wyrostek
 3. Andrzej Łępa

W kategorii na czas wśród kobiet zwyciężyły:

 1. Małgorzata Golemo
 2. Edyta Jankowska
 3. Katarzyna Gorlicka

W kategorii na czas wśród kobiet zwyciężyły:

 1. Adrian Kaleta
 2. Ernest Zbylut (WTZ JP2 REPI Tarnów)
 3. Kamil Popek

Partnerem Zawodów jest TAURON Dystrybucja.

Oprócz Partnera Zawodów finansowo wpierają je Gmina Miasta Tarnowa oraz BRUK BET.
Pomagają również MEGAel sp. z o.o. Hurtownia Elektryczna, ABAR Hurtownia Piwa i Napojów, WIA-LAN Langer i Wiatr spółka jawna.

Patronatem Honorowym Zawody objął Roman Ciepiela Prezydent Tarnowa.

Zdjęcia z Zawodów mogą Państwo obejrzeć tutaj.

 
 
 

06.03.2017

VI ZAWODY WSPINACZKOWE - ZAPROSZENIE

 
       
 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie; Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji; AZS PWSZ Tarnów Sekcja Wspinaczkowa; Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II serdecznie zapraszają na
VI Ogólnopolskie zawody we wspinaczce osób z niepełną sprawnością

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno miłośników wspinaczki jak i osoby, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dyscyplinie sportu. Zawody odbędą się 6 kwietnia 2017 r. (czwartek) w godz. od 9:00 do 15:00. Zawody rozegramy na najlepszej w Polsce ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Uprzejmie informujemy, że w tym roku zawodnicy będą mogli wziąć udział w profesjonalnej rozgrzewce prowadzonej przez studentów fizjoterapii. Równolegle można też będzie skorzystać z doraźnej pomocy przyszłych fizjoterapeutów, na którą będzie się składać między innymi masaż klasyczny oraz inne formy terapii.

Prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres
e-mail: wspinaczka.wtzjp2@interia.pl w terminie do dnia 27 marca 2017 r.

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Maciej Żak pod adresem wspinaczka.wtzjp2@interia.pl oraz pod numerem telefonu 14 627 35 03.

Liczymy, że będziemy mogli wspólnie z Państwem przeżywać sportowe emocje.

Partnerem Zawodów jest TAURON DYSTRYBUCJA

Zawody odbędą się przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Tarnowa oraz Bruk-Bet.

Patronatem honorowym Zawody zostały objęte przez Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepielę.    

DOKUMENTY DO POBRANIA

 1. Formularz zgłoszenia zawodników (plik DOC - Microsoft Word)
 2. Regulamin zawodów (plik PDF)

 
 
 

23.03.2017

ŚWIATOWY DZIEŃ PRACY SOCJALNEJ

 
       
 

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Ustawowa definicja mówi, że praca socjalna to „działalność zawodowa mającą na celu pomoc osobom i rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie poprzez pełnienie odpowiednich ról społecznych oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi”.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej wypracowało ogólną, międzynarodową definicję, określającą, że „praca socjalna wspiera zmiany społeczne, rozwiązywanie problemów w stosunkach międzyludzkich oraz wydobywanie z ludzi sił i wolności aby mogli osiągnąć dobrobyt. Używając teorii zachowań ludzkich i systemów społecznych praca socjalna oddziałuje tam, gdzie ludzie wchodzą w interakcje ze środowiskiem. Fundamentem pracy socjalnej są zasady praw człowieka i sprawiedliwości społecznej”.

To dobra okazja, aby wskazać również Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację REPI jako instytucję, która – na podstawie powyższych definicji – w pełni realizuje pracę socjalną.

Możemy pogratulować Terapeutom Ich postawy, która przyczyniła się do wyboru pracy z osobami z niepełną sprawnością. Życzymy sukcesów w Państwa pracy - ogromnych i spektakularnych, które będą przyciągały media, ale także małych, drobnych, które będą dawały siłę i radość Państwu i Ich podopiecznym; sukcesów, których nikt nie zauważy i za które nikt nie podziękuje. Ale Państwo wiedzą, że warto dążyć do ich osiągania. Dzień po dniu, choć nie będzie łatwo, ale może być przyjemnie. Słońca bez końca.

Dziękujemy!

Tutaj umieściliśmy kilka zdjęć z dzisiejszych zajęć w Warsztacie.

 
 
 

09.02.2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

 
       
 

 

 

 

Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jeden z naszych ulubionych dni w roku. Tym bardziej, że możemy świętować ten dzień... jedząc pizzę.

Dzięki życzliwości Pana Krzysztofa Bujaka, właściciela Pizzerii Bujani cieszymy nasze podniebienia pyszną pizzą rodzinną. To taki pizzowy prezent w tym dniu dla uczestników Warsztatu.

Takie święto mamy raz w miesiącu, Pizzeria Bujani przekazuje nam to co ma najlepszego regularnie od początku swojego istnienia. Dziękujemy.

Zachęcamy do udania się do Pizzerii Bujani (Tarnów, ul. Mościckiego 166). Przygotowują tam najlepszą pizzę w mieście.

 
 
 

03.02.2017

POMOCNE TŁO DO MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

 
       
 

Przygotowaliśmy dla Państwa grafikę, którą mogą Państwo użyć jako swoje zdjęcie w tle na portalu społecznościowym Facebook lub jakimkolwiek innym. Będziemy wdzięczni jeżeli umieszczą Państwo ten obrazek na swoim profilu i utrzymają go tam do końca kwietnia.

Chętnie przygotujemy także grafikę w innych rozmiarach. W tym celu prosimy o kontakt.

Wystarczy kliknąć na powyższym obrazku PRAWYM przyciskiem myszy i z rozwiniętego menu wybrać opcję ZAPISZ OBRAZ JAKO lub ZAPISZ GRAFIKĘ JAKO lub podobną (nazwa zależy od używanej przeglądarki internetowej). Obrazek zostanie pobrany na Państwa komputer.

 
 
 

31.01.2017

SPOTKANIE NOWOROCZNE

 
       
 

Czekaliśmy na ten dzień cały rok. To ważny dzień dla nas wszystkich. Ważny, ponieważ Rodzice naszych podopiecznych są dla nas bardzo ważnymi osobami. Są naszym wsparciem, ufają nam powierzając rozwój swoich dzieci. Współpracując pomagamy sobie osiągać wspaniałe rezultaty. To spotkanie to skromne podziękowanie za to, że są Państwo z nami dziś i każdego dnia.

Uczestnicy cały niemal styczeń przygotowywali przedstawienie świąteczno-noworoczne dla swoich Rodziców, dziadków, rodzeństwa. Było wesoło, ale też było ono okazją do refleksji.

Ponieważ jesteśmy w okresie dokonywania podsumowań i innych statystyk Spotkanie było okazją także do przedstawienia skromnego zarysu sukcesów uczestników. Nie tylko w tym okresie zauważamy efekty naszej wspólnej pracy, ale teraz je systematyzujemy, opisujemy, nazywamy do różnych sprawozdań. Podzieliliśmy się z Rodzicami pewnymi przemyśleniami, tym co zauważamy w takim czasie – niesamowitą radością z postępów w pracy rewalidacyjnej. Gdy wszystko zestawiamy to zauważamy. Zauważamy to, że uczestnicy stają się bardziej samodzielni, bardziej zaradni osiągając przy tym najwyższy poziom. Potrafią tak dużo zrobić poza naszym budynkiem. Zauważają siebie, pomagają sobie, wspierają się. Pokazują swoją kreatywność, ujawniają talenty we wszystkich dziedzinach: artystycznych, sportowych, kulinarnych, edukacyjnych. W cokolwiek zaangażowaliby się uczestnicy – odnoszą sukcesy. Przy tym frekwencja, która jest godna pozazdroszczenia. Aż 12 osób ma ją na poziomie wyższym niż 95%. Niektórzy opuścili tylko 2 dni zajęć w roku. Tych sukcesów jest cała masa i terapeuci przekazali je w czasie indywidualnych rozmów.

Terapeuci przygotowali prezenty – kalendarze dla swoich podopiecznych i breloczki dla ich opiekunów.

Kierownik zwrócił uwagę, że to wszystko co dzieje się w Warsztacie, wszystkie sukcesy uczestników nie byłyby możliwe, gdyby nie wspaniały zespół pracowników Fundacji zatrudnionych w Warsztacie. Najlepszych ludzi, z którymi przyszło mu współpracować. Serdecznie podziękował za ich pracę. Zauważył, że cokolwiek by nie powiedział – nic by nie powiedział. Dodał, że uczyć się od terapeutów pracy to zaszczyt i przyjemność.

Spotkaliśmy się, jak zwykle, na końcu okresu Bożego Narodzenia, aby przedłużyć radość, która „wszędy słynie”. Życzyliśmy sobie radości na każdy dzień rozpoczętego roku. Powrotów do tego okresu, który daje siłę i moc. Okresu Bożego Narodzenia, który wierzymy, że nie jest magiczny, a cudowny. W którym zdarzają się prawdziwe cuda. Życzyliśmy sobie radości z tego, że jakkolwiek nie będzie to i tak wszystko się skończy dobrze, bo „weźmie nas między niebiany”. Życzyliśmy sobie siły do pokonywania trudności i dostrzegania radości w najmniejszych rzeczach. Życzyliśmy sobie odwagi do wypowiedzenia słów, których nie udało się wypowiedzieć wcześniej; okazania miłości, której nie udało się okazać; obdarowania dobrocią, którą nie udało się obdarować.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzisiejszego dnia pracownikom Warsztatu. Od początku do końca. Wspaniała Armia zgranych Osób myślących o każdym szczególe. Wszystko przewidzieli.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie nas swoimi wypiekami. Doceniamy Państwa sobotnio-niedzielne, kolejne poświęcenie swoich sił dla Warsztatu.

Fot. Krzysztof Śledź.

Tutaj znajdą Państwo więcej zdjęć z wydarzenia.

 
 
 

23.01.2017

PETANQUE LA MOLLE

 
       
 

„Nie siedź w domu, leć w kulki”. Czwórka naszych podopiecznych miała po raz pierwszy okazję spróbować swoich sił w rywalizacji w Pentaque La Molle – single, grę inaczej zwaną boule.

Zawodnicy mierzyli się w wariancie gry ”single”, odmianie, w której każdy zawodnik indywidualnie pracuje na własne konto. Każdy zawodnik podczas turnieju rozegrał 5 rund, w każdej mierząc się z innym zawodnikiem. Każdą rundę rozgrywano aż do momentu kiedy jeden z graczy zdobędzie 13 punktów. W turnieju wzięło udział ponad 30 zawodników z instytucji z województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Wszyscy uczestniczy na zakończenie zabawy otrzymali nagrody od organizatorów. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję że za rok również uda się nam wziąć udział w tej fantastycznej imprezie.

Tutaj znajdą Państwo więcej zdjęć z Turnieju.

 
 
 

02.01.2017

CYTAT NA NOWY ROK

 
       
 

 
 
 

26.12.2016

NATALIA KOŚCIÓŁEK NAJLEPSZA

 
       
 

Uczestniczka zajęć terapeutycznych prowadzonych przez nasz Warsztat pani Natalia Kościółek zajęła I miejsce w Konkursie „najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa na kartkę bożonarodzeniową. Pani Natalia wykonała kartkę samodzielnie w 100-procentach.

Konkurs był skierowany do osób z niepełnosprawnością, głównie podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz szkół i przedszkoli integracyjnych, a także specjalnych. Tematem konkursu było przedstawienie kartki bożonarodzeniowej z uwzględnieniem podniosłego i radosnego charakteru świąt. Akcja pozwala na propagowanie twórczości plastycznej w środowisku osób niepełnosprawnych oraz popularyzowanie polskich tradycji świątecznych.

Gratulujemy!

 
 
 

14.12.2016

NOMINACJA DO AMICUS HOMINUM DLA KRYSTYNY WÓJCIK

 
       
 

Nawet nie potrafimy powiedzieć jak bardzo jest nam miło poinformować, że w tegorocznym konkursie spośród dziesiątek osób z Małopolskido Nagrody Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”, jako jedna z siedmiu, została nominowana, Pani Krystyna Wójcik.

Nominacją tą uhonorowano 35-letnią pracę Pani Krystyny z dziećmi i dorosłymi, z pacjentami z dysfunkcjami psychicznymi i niepełną sprawnością intelektualną. Liczba osób, które obdarzyła swym ciepłem i uczuciem można liczyć w setkach.

Jest tak wiele cech, które Kapituła Konkursu zauważyła w Osobie Pani Krystyny Wójcik, że trudno je tutaj wszystkie przytoczyć. Państwo sami odczuwają tę dobroć i mówią o niej. Dobrze Państwo wiedzą, że moje skromne słowa nie oddadzą w pełni poświęcenia, życzliwości, ciepła, taktu, którym Pani Krystyna obdarza osoby z Jej otoczenia.

Wręczenie nagród odbyło się w czasie XIX Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych. Nagroda została przyznana innej osobie, jednak sporym wyróżnieniem jest sama nominacja. 

Nagroda „Amicus Hominum” ustanowiona została przez Samorząd Województwa Małopolskiego w celu wyróżnienia osób prywatnych, które działają na rzecz dobra innychi swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka i poświęcają się dla innych. Nagroda ma charakter honorowy, Laureaci otrzymują pamiątkową plakietę „Amicus Hominum”.

Pozwolę sobie przypomnieć, że nominacja do nagrody „Amicus Hominum” jest drugim wyróżnieniem przyznanym Pani Krystynie przez władze państwowe i samorządowe. W roku 2013 praca Pani Krystyny Wójcik została doceniona przez Prezydenta RP Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Serdecznie gratulujemy Pani Krysi Wójcik, jesteśmy dumni, cieszymy się i dziękujemy, że jest z nami w Fundacji REPI, w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. To dla nas zaszczyt. Możemy się od Pani Krysi jeszcze tyle nauczyć…

Tutaj zamieszczamy fotorelację z wręczenia nagród.

 
 
 

30.11.2016

DZIĘKUJEMY ZA 1% PODATKU

 
       
 

 

Pragniemy wyrazić szczerą wdzięczność za dobro, jakim obdarzyli Państwo społeczność podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, który od 2010 roku prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy Integracji.

1% Państwa podatku to dla nas tak wiele: uznanie naszej pracy, motywacja do dalszych działań, radość na twarzach podopiecznych, a przede wszystkim zaufanie, którym obdarowują nas Państwo.

W roku 2016 z rozliczeń roku 2015 otrzymaliśmy 14 418,30 zł. Przekazane pieniążki podchodzą od mieszkańców miejscowości znajdujących się na terenie właściwym urzędów skarbowych: Piaseczno, Mielec, Dąbrowa Górnicza, Świdnica, Tarnów I, Tarnów II, Jaworzno, Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Kraków-Śródmieście, Bochnia, Warszawa-Śródmieście.

Otrzymane pieniądze przeznaczymy na cele, które będą najbardziej zaspokajały potrzeby naszych uczestników w dążeniu do samodzielności oraz aktywności w życiu społecznym i zawodowym.

Pięknie dziękujemy za wsparcie naszych działań.

 
 
 

28.11.2016

VI OGÓLNOPOLSKI MITYNG PŁYWACKI - RELACJA

 
       
 

To niezwykle pasjonująca, przygotowana na wysokim poziomie organizacyjnym impreza. Towarzyszył jej znakomity klimat, atmosfera przyjaźni i partnerstwa. Rywalizacja była elementem wspaniałej integracji, sprawdzenia swoich sił i umiejętności, udowodnienia, że uczestnicy Mitingu to osoby, które są godne najwyższego szacunku. W tegorocznej edycji Mitingu uczestniczyły 24 reprezentacje.

Najlepsi pływacy otrzymali medale, dyplomy, nagrody i okolicznościowe statuetki, a wszyscy upominki. Aktu dekoracji i wręczenia upominków dokonali: Rektor dr hab. inż. Jadwiga Laska prof. PWSZ w Tarnowie, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Tarnowa Marek Baran, Dyrektor Wydziału Polityki Zdrowia i Polityki Społecznej UM Wiesław Izworski oraz Tomasz Eliasz Wardzała - Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji, Pracy Integracji, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawa II w Tarnowie.

Organizatorami Zawodów byli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Partnerem mityngu jest Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie. Mityng odbył się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Tarnowa – Urzędowi Miasta Tarnowa, Centrum Ubezpieczeń DAJAKO, Firmie BRUK-BET. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Ogromne słowa uznania za organizację wydarzenia, należą się całej załodze Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Tekst pochodzi ze strony: Niezależny Serwis Informacyjny KADR

Zdjęcia z Mityngu umieściliśmy tutaj.

 
 
 

22.11.2016

SZLAKIEM COOL-TOURy… - LISTOPAD – ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

 
       
 

W ramach działań projektu „Szlakiem COOL-TOURy. Warsztaty aktywności społecznej dla osób z niepełną sprawnością z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego ze środków PFRON w listopadzie skupiliśmy się na II wojnie światowej w Tarnowie i okolicach, a także na zajęciach z zakresu poznawania dóbr kultury. Na zakończenie projektu pojechaliśmy do teatru w Krakowie.

Część teoretyczna Warsztatów Aktywności Społecznej i ALE HISTORIA odbyła się w siedzibie Fundacji. Część praktyczna była bardzo widowiskowa – w Izbie Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnów w Centrum Sztuki Mościce oraz w Krakowie.

W ramach praktycznej części Warsztatów Aktywności Społecznej wzięliśmy udział w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Jesteśmy zauroczeni pięknem, które zobaczyliśmy na scenie.

Projekt trwał do 22 listopada, zwieńczeniem działań był wyjazd uczestników do Krakowa. W Teatrze Groteska oglądnęliśmy sztukę „Przygody Odyseusza”. W spektaklu poza aktorami wykorzystano także lalki, maski oraz konwencję teatru w teatrze. Przedstawienie przeniosło nas w czasy Starożytnej Grecji choć w nieco współczesnym klimacie.

Piękna pogoda pozwoliła nam rozkoszować się spacerem po krakowskim rynku. Tam koordynator projektu wręczył wszystkich uczestniczącym okolicznościowe dyplomy.

Tutaj umieściliśmy zdjęcia z zajęć w ramach projektu.

 
 
 

31.10.2016

SZLAKIEM COOL-TOURy… - PAŻDZIERNIK

 
       
 

W ramach projektu „Szlakiem COOL-TOURy. Warsztaty aktywności społecznej dla osób z niepełną sprawnością z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego ze środków PFRON w październiku skupiliśmy się na I wojnie światowej w Tarnowie i okolicach, a także na zajęciach z zakresu poznawania dóbr kultury.

W ramach projektu odbyły się Warsztaty Aktywności Społecznej i Warsztaty ALE HISTORIA w siedzibie Fundacji. W celu sprawdzenia wiedzy teoretycznej w praktyce wybraliśmy się do Teatru Słowackiego oraz do Łowczówka

Tutaj umieściliśmy zdjęcia z zajęć w ramach projektu.

 
 
 

17.10.2016

ZAPRASZAMY NA VI MITYNG PŁYWACKI

 
       
 

Serdecznie zapraszamy 18 Listopada 2016 r. na VI Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością.

Mityng ponownie odbędzie się na basen pływackim znajdującym się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Oferujemy wszystkim przybyłym zawodnikom jak i ich opiekunom komfortowy, nowoczesny basen w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością, obiekt w centrum miasta, komfortowe szatnie, dogodnie usytuowaną widownię, punkt medyczny, węzły sanitarne, bezpłatny parking przy samym budynku.

Prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego:

i wysłanie na adres e-mail: mityng.plywacki.wtzjp2@interia.pl

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Maciej Żak pod numerem telefonu
14 627 35 03 i drogą elektroniczną pod adresem mityng.plywacki.wtzjp2@interia.pl

Mityng organizują:

Nagrody ufundowali:

 • Centrum Ubezpieczeń DAJAKO Bożena Pijanowska
 • BRUK-BET
 • KOR-POL

Mityng wspiera:

Partnerem VI Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością jest:

 
 
 
 

10.10.2016

10. URODZINY WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ IM. JANA PAWŁA II

 
       
 

 
 
 

06.10.2016

WERNISAŻ WYSTAWY „WSZYSTKO CO KOCHAM…”

 
       
 

W Galerii Aniołowo otwarliśmy dziś wystawę "Wszystko co kocham. 10 urodziny Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II". Wernisaż był okazją do podziękowań za 10 lat działalności Warsztatu i złożenia życzeń na następne lata.

Gośćmi wernisażu byli uczestnicy Warsztatu – twórcy prac, ich rodzice i opiekunowie, a także przyjaciele. Zaszczycili nas swoją obecnością władze miasta, radni, dyrektorzy i pracownicy jednostek pomocy społecznej, szkół, seniorów, organizacji pozarządowych, instytucji aktywizujących osoby z niepełną sprawnością.

Bardzo dziękujemy za obecność i serdeczności nam okazywane.

Klikając tutaj znajdą Państwo zdjęcia z wydarzenia.

 
 
 

26-29.09.2016

WRZESIEŃ ZE SZLAKIEM COOL-TOURy

 
       
 

W Fundacji Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji trwa realizacja projektu pt. „Szlakiem COOL-TOURy. Warsztaty aktywności społecznej dla osób z niepełną sprawnością z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego”.

W miniony poniedziałek uczestnicy projektu wzięli udział w teoretycznych oraz praktycznych Warsztatach Społeczno-Kulturalnych. Podczas nich przybliżono ogólne przyjęte normy i zasady zachowania się w typowych sytuacjach społecznych (np. w sklepie, urzędzie, zakładzie pracy, kinie, restauracji). Następnie w ramach zajęć praktycznych uczestnicy wzięli udział w projekcji filmu pt. „Przyjaciel na balkonie” poruszającym tematykę odrzucenia, inności, ale także siły prawdziwej przyjaźni.

W kolejnych dniach odbyły się Warsztaty „ALE HISTORIA”, mające na celu wzrost wiedzy na temat historii regionu oraz świadomości społecznej i obywatelskiej. W czasie Warsztatów uczestnicy poznali historię Tarnowa od czasów najdawniejszych do końca XIX w., najważniejsze zabytki miasta, a także znane osobistości związane z miastem. Dopełnieniem Warsztatów teoretycznych był spacer po mieście z przewodnikiem, zwiedzanie Ratusza oraz Muzeum Okręgowego.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego ze środków PFRON.

Zdjęcia z realizacji projektu można zobaczyć tutaj.
 
 
 

23-27.09.2016

W SAMYM CENTRUM ZJEDNOCZONEJ EUROPY

 
       
 

Trzech uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI wzięło udział w wizycie studyjnej w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd ten mógł się odbyć dzięki szczodrości europosłanki Róży Thun oraz jej współpracowników.

W programie wycieczki oprócz wizyty w siedzibie parlamentu, znaleziono również czas na zwiedzanie centrum Brukseli. Jednym z głównych punktów wyjazdu było spotkanie z samą europoseł, na którym osoby niepełnosprawne uczestniczące w wyjeździe mogły dyskutować o ich sytuacji w kraju i europie, a także zgłaszać propozycje prób rozwiązywania codziennych problemów z jakimi muszą się borykać będąc obywatelami Unii Europejskiej.

Serdecznie dziękujemy Pani poseł za zaproszenie oraz za poświęcony nam czas pomimo ogromu ciążących obowiązków. Pragniemy również podziękować koordynatorom wyjazdu za wspaniale zorganizowany czas, bezpieczną podróż i niezapomniane wrażenia.

Zdjęcia z wyjazdu do Brukseli można zobaczyć tutaj.

 
 
 

22.09.2016

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

 
       
 

Od 6 do 31 października 2016 r. w Galerii Aniołowo w Tarnowie przy ul. Żydowskiej 2, trwać będzie wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI. Tematem wystawy jest "Wszystko co kocham. 10 urodziny Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II".

Na ekspozycję składają się fotografie opowiadające o minionych dziesięciu latach życia Warsztatu oraz prace plastyczne wykonane przez podopiecznych, podczas zajęć terapeutycznych. Prace malarskie wykonane w technice akryli przedstawiają ukochane przez artystów miejsca, to za czym tęsknią i do czego chętnie wracają. Górskie i morskie pejzaże, ukwiecone łąki, pola, leśne zakątki i rozlewiska rzek z pewnością urzekną oglądających i przywołają piękne wspomnienia.

Obok obrazów, podziwiać będzie można wyroby rękodzielnicze i przedmioty użytkowe, zdobione techniką decoupage, a między nimi kuferki, pudełka czy butelki. Wzrok przyciągną z pewnością ciekawe wzory biżuterii zachwycające bogactwem kolorów i różnorodnością materiałów.

Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający wystawę doceni piękno prac i znajdzie wśród nich coś dla siebie. Uzyskany ze sprzedaży dochód, przeznaczony zostanie na pokrycie wydatków związanych z rehabilitacją społeczną uczestników i przyczyni się do ich pełniejszego rozwoju.

Wernisaż Wystawy będzie miał miejsce 6 października o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy.

 
 
 

06.09.2016

WZNOWIONE TRNINGI WSPINACZKI

 
       
 

Po wakacjach uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI funkcjonują już na pełnych obrotach. Dziś włączona została kolejna aktywność – treningi na ściance wspinaczkowej.

W Warsztacie prowadzony jest projekt „Droga na szczyt” realizowany wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie, która użycza ściankę wspinaczkową do przeprowadzenia treningów. Treningi prowadzone są przez uprawnionego trenera Polskiego Związku Alpinizmu panią Martę Bibro. Pomagają nam w przedsięwzięciu studenci z Koła Naukowego „WiP”.

Tutaj znajdą Państwo kilka zdjęć z pierwszego treningu w tym roku szkolnym.

 
 
 

31.08.2016

PIŁKA ŁĄCZY

 
       
 

Dla niektórych 1 września to czas rozpoczynania lub powrotu do nauki szkolnej. Dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI data ta będzie kojarzyła się z także z rozpoczęciem nauki… gry w piłkę nożną.

Jutro rozpoczynamy naukę i doskonalenie gry w piłkę nożną w ramach projektu „Piłka łączy”. Projekt opracowali i uzyskali na niego dofinansowanie z PFRON członkowie PSOUU w Jarosławiu na Podkarpaciu. Do projektu zostali zaproszeni uczestnicy wsparcia instytucjonalnego dla osób niepełnosprawnych z województw lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

W naszym Warsztacie powstałą drużyna, której trenerem będzie pan Tomasz Mierzwa a fizjoterapeutą pan Maciej Żak. Zawodnicy zostali dopuszczeni do treningu przez lekarzy i otrzymali markowe stroje oraz piłki. Każdy z zawodników ma opracowany Indywidualny Plan Działania. Treningi będą podzielone na grupy: przygotowania fizycznego, techniczne, taktyczne, mentalne i gier sportowych. Treningi będą odbywały się na boisku Pałacu Młodzieży w Tarnowie oraz w hali sportowej. Na zakończenie projektu przewidziano rozgrywki drużyn biorących udział w projekcie.

 
 
 

29.07.2016

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „Szlakiem COOL-TOURy…”

 
       
 

Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji zaprasza osoby z niepełną sprawnością do udziału w projekcie pt. „Szlakiem COOL-TOURy. Warsztaty aktywności społecznej dla osób z niepełną sprawnością z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego”.

Celem głównym projektu jest zwiększenie świadomości społeczno-historyczno-obywatelskiej u osób dorosłych z niepełną sprawnością (ze względu na zaburzenia psychiczne lub niepełną sprawność intelektualną) mieszkańców m. Tarnowa i powiatu tarnowskiego, ze szczególnym nakierowaniem na osoby objęte pomocą instytucjonalną (przebywające w środowiskowych domach samopomocy lub warsztatach terapii zajęciowej).

W projekcie będą mogły wziąć udział osoby spełniające poniższe kryteria:

 1. osoba dorosła (ź. w. oświadczenie);
 2. niepełnosprawność w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym orzeczona z uwagi na zaburzenia psychiczne lub niepełnosprawność intelektualną (ź.w. oświadczenie - orzeczenie o niepełnosprawności do wglądu);
 3. miejsce zamieszkania – Miasto Tarnów lub powiat tarnowski (ź.w. oświadczenie);
 4. osoba uczęszczająca na zajęcia w ramach środowiskowego domu samopomocy lub warsztatu terapii zajęciowej znajdujących się na terenie miasta Tarnowa lub powiatu tarnowskiego.

Osoby które zgłoszą chęć udziału w projekcie (i spełnią w/w kryteria rekrutacyjne) podpiszą kartę rekrutacyjną (osoby niepiśmienne złożą odcisk kciuka). Decyduje kolejność zgłoszeń, do wyczerpania miejsc w projekcie. W razie rezygnacji lub wypadku losowego możliwa jest zmiana uczestnika projektu w trakcie jego trwania.

Zapisy prowadzone będą w siedzibie Fundacji REPI przy ulicy Hodowlanej 6 w Tarnowie w poniedziałki i wtorki miesiąca sierpnia od godziny. 17:30 do 19:00. Informacje nt. realizacji projektu będą udzielane także telefonicznie pod nr 14 627 35 03.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego ze środków PFRON.

 
 
 

23.06.2016

WOLBROM I OJCÓW

 
       
 

"Podróżować to żyć" - Hans Christian Andersen.

Na zaproszenie Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Wolbromiu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej wyruszyliśmy na obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych do Wolbromia.

Impreza rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez podopiecznych OREW oraz ich opiekunów. Na początku zaprezentowano pokaz mody przygotowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Lgoty Wolbromskiej. Następnie wyruszyliśmy w podróż dookoła świata, na którą zabrali nas podopieczni z OREW. W tym szczególnym dniu także opiekunowie zaskoczyli wszystkich gości i wykonali specjalnie opracowaną na tę okazję choreografię. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji – zabawy z animatorami, rozgrywki sportowe, poczęstunek i wiele innych.

Po zakończeniu imprezy wybraliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Przewodnik oprowadził nas po Dolinie Prądnika oraz opowiedział kilka legend związanych z okolicami Ojcowa.

Wspaniała atmosfera, piękna pogoda oraz cudowne widoki sprawiły, że był to dzień pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie on w naszej pamięci.

Tutaj znajdą Państwo kilka zdjęć z wyjazdu.

 
 
 

06.06.2016

X MAŁOPOLSKIE ZAWODY WSPINACZKOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH IM. JURKA GIZY

 
       
 

Dzisiaj uczestnicy naszego Warsztatu, w ramach działań społecznych, zajęli się uporządkowaniem oraz przywróceniem świetności opuszczonego boiska do siatkówki przy ulicy Chyszowskiej w Tarnowie. Naszym podopiecznym pomimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się tchnąć nowe życie w to zapomniane miejsce.

Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć.

 
 
 

01.06.2016

BOISKO JAK NOWE

 
       
 

Jak co roku na początku czerwca nasi uczestnicy mieli przyjemność wziąć udział w Małopolskich Zawodach Wspinaczkowych Osób Niepełnosprawnych w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”.

Dziesiąta edycja tej imprezy tym razem odbyła się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji na terenie Przystani Kolejowego Klubu Wodnego, dzięki czemu zawodnicy walczyli ze ścianką pod bacznym okiem Królowej Polskich Rzek.

W szranki rywalizacji stanęło 6 naszych podopiecznych, wszyscy w kategorii dla profesjonalistów: A1 wspinaczka na czas. Nasi wspinacze potwierdzili wysoką formę zaprezentowaną podczas kwietniowych zawodów w Tarnowie, i podczas drugiego w tym roku startu zajęli następujące miejsca:

 • Kamil Cedrowski – miejsce 1sze i zwycięstwo w kategorii A1
 • Edward Lusztyn – miejsce 5
 • Ernest Zbylut – miejsce 6
 • Damian Ptak – miejsce 7
 • Adrian Buchacz  - miejsce 13
 • Marek Śledź – miejsce 16

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za doskonale dopracowaną imprezę. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Kolejna okazja, aby zobaczyć naszych wspinaczy w akcji już w październiku w Toruniu, uwaga nadciągamy!

 
 
 

23-25.05.2016

EUROPA BEZ BARIER

 
       
 

Już po raz XII w Tarnowie dzięki inicjatywie Tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy odbyła się Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej. Tegoroczna edycja podzielona została na 3 części.

Dnia 23 maja na hali sportowej TOSIR przy ulicy krupniczej miało miejsce   uroczyste rozpoczęcie oraz rywalizacja sportowa podczas „Dnia Sportu”.  Kolejny dzień tj. 24 maj  upłynął pod znakiem integracji, plenerów malarskich oraz zwiedzania Tarnowa. W środę 25 maja na auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce wręczenie nagród oraz huczne zakończenie 3 dniowej imprezy.

Jak co roku nie zawiedli goście zza granicy, na XII edycji Spartakiady zameldowały się ekipy z Słowacji, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Dwunasto osobowa reprezentacja naszego warsztatu stanęła w szranki rywalizacji, zdobywając dla naszej placówki medale oraz nagrody.

Wszyscy uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II uczestniczyli także w środowym zakończeniu spartakiady, gdzie oprócz rozdania nagród, można było wziąć udział w licznych atrakcjach, na które składały się występy taneczne, zabawa taneczna oraz koncert gwiazdy ZA-NO-ZA, która poderwała wszystkich z siedzeń.

Galerię ze Spartakiady można zobaczyć tutaj.

 
 
 

13.05.2016

INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI DLA PROF. ADAMA SOLAKA

 
       
 

„Obrońca Godności Dzieci” to w języku polskim nazwa medalu, który otrzymał członek zarządu Fundacji REPI prof. Adam Solak. Uroczystość nadania Medalu przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka odbyła się w dniu Święta Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – miejsca pracy pana profesora.

Odznaka jest zaszczytnym honorowym wyróżnieniem i może być nadawana obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatelom państw obcych, organizacjom lub instytucjom mającym siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka

Zdjęcie pochodzi ze strony APS
 
 
 

9-14.05.2016

MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 
       
 

PONIEDZIAŁEK

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych zorganizował Urząd Miasta Tarnowa przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i tarnowskimi instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi.
W poniedziałek uroczystości rozpoczęto od Mszy świętej dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół a następnie odbył się „Marsz Godności” ulicami Tarnowa.
Na rynku uroczyście powitał wszystkich Prezydent Miasta Tarnowa Pan Roman Ciepiela. Później na scenie wystąpiły dzieci i młodzież niepełnosprawna prezentując program artystyczny.
Nasi podopieczni na tę okazję przygotowali dwa układy choreograficzne.

WTOREK

Kolejną imprezę jaką zorganizowano w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych był konkurs „EkoModa”. Organizatorem tego wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie.
W trakcie naszych zajęć powstały dwie eko kreacje wykonane z gazet oraz papieru pakowego. Na wybiegu reprezentowała nas para uczestników – Elżbieta Pająk oraz Krzysztof Mitera.
Jury przyznało nam V miejsce, a Ela i Krzysztof otrzymali dyplomy oraz upominki.

We wtorek też odbył się finał Integracyjnego Konkursu na Najpiękniejszą Makietę lub Rzeźbę Zabytku Tarnowa z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Organizatorem tego wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie.
III miejsce otrzymali uczestnicy naszego Warsztatu za pracę „Ratusz”, wykonaną z opakowań kartonowych.

I ostatnie wydarzenie, w którym braliśmy udział tego dnia to I Nowodworska Gra Terenowa. Zabawa została zorganizowana wspólnie przez ŚDS i DPS Nowodworze oraz Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami. W grze wzięły udział drużyny z ŚDS w Stróżach, ŚDS w Lisiej Górze, WTZ JP2 z Tarnowa, ŚDS w Ryglicach, SOSW z Tarnowa oraz ŚDS Nowodworze i DPS Nowodworze.
W ramach gry terenowej przygotowano takie konkurencje jak wyścig w workach, rzut woreczkami do celu, tor przeszkód z psem przewodnikiem, bieg w spodniach zszytych wspólnymi nogawkami, toczenie piłki czy strzelanie. Na koniec należało wykazać się umiejętnością współpracy aby wykonać zadanie i odnaleźć ukryty na terenie parku skarb.
Nasi uczestnicy zdobyli III miejsce w Grze i otrzymali przygotowaną specjalnie na tą okazję ceramiczną statuetkę, dyplom i nagrody rzeczowe.

WTOREK – ŚRODA

W dniach 10-11 maja grupa uczestników naszego Warsztatu wzięła udział w plenerze malarskim „Tajemny Tarnów” - zorganizowanym przez Galerię Aniołowo w Tarnowie. Uczestnikami zajęli się uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i dawali wiele cennych rad i wskazówek.
Klementyna, Wojtek, Monika i Edward rozłożyli swoje sztalugi na Placu Sobieskiego w Tarnowie, przenosząc swoje emocje i wrażenia na płótno.
Zajęcia na świeżym powietrzu okazały się świetną okazją do integracji oraz lepszego poznania się.

ŚRODA

W kolejnym dniu obchodów MDON grupa uczestników wzięła udział w twórczych warsztatach zorganizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzonym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.
W tracie spotkania przygotowywano upominki z okazji Dnia Matki. Uczestnicy mogli wykonać obrazek na szkle, kwiat z papieru, kartkę okolicznościową albo biżuterię.
Ponadto na wszystkich czekało także szereg innych atrakcji takich jak gry i zabawy ruchowe, piknik, grill i wiele innych.
Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

CZWARTEK

Z inicjatywy Zespołu Szkół Plastycznych zorganizowano integracyjne spotkanie pod nazwą „Artystyczna Majówka w Plastyku”. W trakcie warsztatów uczestnicy rzeźbili w glinie oraz malowali różnymi technikami martwą naturę. Wspólna praca była okazją do wyrażenia własnych emocji oraz bliższego poznania się.

W czwartek także odbył się także bieg integracyjny organizowany przez TKKF „Sokół”. Nasi uczestnicy Sławomir Kantor, Dawid Nieć, Edward Lusztyn i Marek Śledź wzięli udział w biegach na 400 i 1000 metrów.

PIĄTEK

W piątek uczestnicy Warsztatu wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, a także pracownikami Warsztatu wzięli udział w konferencji pt. „Aktywizacja i wsparcie osób niepełnosprawnych - dobre praktyki”. Konferencja została przygotowana w formie trzech paneli, które były zatytułowane: „Tarnów dla niepełnosprawnych”, „Instrumenty rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych” oraz „Wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy”. Konferencja była interesująca.

SOBOTA

Na zakończenie Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych odbył się Festyn. Ze względu na warunki atmosferyczne został ona przeniesiony z Parku Strzeleckiego do Hali Sportowej TOSiR. Zmiana miejsca nie przeszkodziła w zorganizowaniu dobrej zabawy, bo najważniejsza jest pogoda ducha.
Uczestnicy naszego Warsztatu wzięli udział m.in. w pokazie fryzur „Rewolucje fryzjerskie” w czasie których Krzysztof Mitera wystąpił jako Czesław Mozil, Justyna Pałka i Damian Ptak jako Nicole Kidman i Tom Cruise, Marek Śledź jako Maryla Rodowicz.

Kilka zdjęć z wydarzenia zamieściliśmy tutaj.

 
 
 

06.05.2016

ŻÓŁTA MAGNOLIA

 
       
 

Efektem pracy uczestników i dbania o przyrodę jest żółta magnolia, która zakwitła przed budynkiem Warsztatu.

Zawsze dłużej na nią czekamy i zawsze daje fantastyczne wrażenia wizualne i niesamowicie pachnie. Zapraszamy do oglądania i podziwiania. nie zachęcamy do zrywania.

 
 
 

05.05.2016

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓN NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE

 
       
 

Dziś zwracamy uwagę na osoby z niepełną sprawnością intelektualną, poruszamy kwestię ich obecności w społeczeństwie, a przede wszystkim ich godności.

Podobnie jak każdy dorosły w pełni sprawny, osoba niepełnosprawna intelektualnie jest właścicielem pewnych praw i wolności. Nazywają się one prawami człowieka. Źródłem tych praw jest godność człowieka, zwana również człowieczeństwem. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zapisana jest ona w art. 30: „Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych”. 

Z godności wywodzą się dwie zasady: wolność i równość, które są podstawą wszystkich praw człowieka. Wolność oznacza to, że człowiek nie jest własnością kogokolwiek, posiada wolną wolę, może samodzielnie podejmować decyzje i świadomie ponosić za nie odpowiedzialność. Równość oznacza, że każdy człowiek ma takie same prawa i ma być tak samo traktowane przez wszystkich bez jakiejkolwiek dyskryminacji.

Z tej okazji Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zorganizowały w Parku Strzeleckim Turniej gier i zabaw, a także Grę terenową. W świętowaniu wzięli udział podopieczni 10-ciu instytucji w terenu subregionu tarnowskiego województwa małopolskiego.

Naszymi gośćmi byli m.in. pani Dorota Krakowska zastępca prezydenta Tarnowa, pani Ewa Siedlik zastępca dyrektora MOPS oraz pan Andrzej Ziembowski konsultant ds. osób niepełnosprawnych.

Kilka zdjęć z wydarzenia zamieściliśmy tutaj.
 
 
 

02.05.2016

MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TARNOWIE

 
       
 

Zapraszamy do udziału w Małopolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie. W tym roku tygodniowy cykl wydarzeń na terenie całego miasta rozpocznie się w poniedziałek, 9 maja i potrwa do soboty 14 maja.

Szczegóły w plikach do pobrania:

 
 
 

25.04.2016

W CZEPKU URODZENI – ADRIAN MISTRZEM

 
       
 

W miniony poniedziałek pływacy z naszego Warsztatu mieli okazję wziąć udział w Pierwszych Małopolskich Zawodach Pływackich Dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „W Czepku Urodzeni” zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Krakowie oraz Klub Sportowy Korona Kraków.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: stylu dowolnym oraz grzbietowym. Nasi pływacy jak zwykle nie zawiedli, znakomicie weszli w sezon zawodów pływackich w 2016 roku oraz udowodnili, że nadal są w znakomitej dyspozycji.

Oto końcowe wyniki naszych zawodników:
Adrian Buchacz: 1-sze miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym oraz 2-gie miejsce na 25 metrów stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.
Tomasz Krzysiak: 2-gie miejsce na 25 metrów stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.
Kamil Cedrowski: 3-cie miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym oraz 4-rte miejsce na 25 metrów stylem dowolnym w swojej kategorii czasowej.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za dawkę pozytywnych sportowych emocji. Natomiast wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowanie i walki z czasem, sobą i przeciwnościami.

 
 
 

22.04.2016

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

 
       
 

Co roku w dniu 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Ideą tego święta jest promowanie postaw proekologicznych i wdrażanie ich w swoich codziennych działaniach.

Na ten dzień w pracowni podtrzymywania umiejętności edukacyjnych została przygotowana dla uczestników prezentacja multimedialna uświadamiającą konieczność dbania o nasze środowisko. Ponadto nasz ogród wzbogacił się o kolejną roślinę – konwalię.

Nasi uczestnicy także na co dzień troszczą się o naszą Planetę. W naszym Warsztacie segregujemy odpady, wyrzucamy zużyte baterie do specjalnego pojemnika oraz pamiętamy o konieczności oszczędzania energii i wody.

 
 
 

21.04.2016

PROMOCJA ZDROWIA W DORADZTWIE ZAWODOWYM

 
       
 

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II wziął udział w spotkaniu pod hasłem „Promocja zdrowia w doradztwie zawodowym” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach.

Inicjatywa ta miała na celu pomóc uczniom w wyborze swojej ścieżki edukacyjnej oraz zawodu, w którym chcieliby pracować. Swoją ofertę przedstawiły szkoły średnie o różnych profilach kształcenia z terenu powiatu tarnowskiego. Uczniowie mogli porozmawiać z absolwentami poszczególnych szkół, nauczycielami a także z doradcą zawodowym. Ponadto obecni byli także przedstawiciele różnych zawodów medycznych, którzy opowiadali o swojej pracy i doświadczeniu zawodowym.

Podczas spotkania panie Karolina Setlak oraz Magdalena Chaim zaprezentowały uczniom specyfikę pracy w zawodzie terapeuty zajęciowego oraz logopedy.

Kierujemy słowa podziękowania dla pani Doroty Pierz za zaproszenie nas do udziały w tym przedsięwzięciu. Gratulujemy pomysłu i wspaniałej organizacji.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wydarzenia. Znajdują się one tutaj.
 
 
 

13.04.2016

TARGI PRACY

 
       
 

W minioną środę grupa uczestników wzięła udział w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie.

Dla naszych podopiecznych była to okazja do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy oraz wymaganiami na poszczególnych stanowiskach. Ponadto uczestniczyliśmy również w szkoleniu dotyczącym zasad autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wyjście zostało zorganizowane w ramach rehabilitacji zawodowej uczestników, która jest nieodzownym elementem działań warsztatów terapii zajęciowej.

 
 
 

11.04.2016

V ZAWODY WE WSPINACZCE

 
       
 

Już po raz piąty zorganizowaliśmy zawody we wspinaczce sportowej dedykowane osobom z niepełną sprawnością. Już po raz piąty pobito rekordy we wszystkich możliwych wymiarach.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 94. zawodników z 23. klubów sportowych i placówek wspomagających rozwój osób z niepełną sprawnością. Reprezentowali oni cztery województwa. Najdłuższą trasę do pokonania mieli zawodnicy z Torunia.  W tym roku wszystko co do tej pory osiągnęliśmy zostało powiększone; liczba uczestników, liczba placówek, a rekordy uzyskane przez zawodników zostały pokonane. Zreorganizowaliśmy także formułę zawodów, dzięki czemu były one przeprowadzone w krótszym czasie.

Zawody odbywały się według przepisów ogólnoświatowych dotyczących osób z niepełną sprawnością. Aby miały bardziej dynamiczny charakter podzielono zawodniczki i zawodników na kategorię na czas oraz na kategorię w stylu dowolnym. Dlatego cała ściana wspinaczkowa gościnnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie żyła wysiłkiem, trudem i radością osób ją pokonujących.

W hali sportowej PWSZ-tki licznie zgromadzili się także kibice, opiekunowie, rodzice i trenerzy osób z ograniczoną sprawnością. Im wszystkim podziękowała pani Dorota Krakowska zastępca prezydenta Tarnowa.

Najlepszymi zawodniczkami w konkurencji freestyle kobiet okazały się:

 1. Maria Szostak z Bobrowej Woli
 2. Katarzyna Kuś z Ryglic
 3. Małgorzata Wilk z Radwanowic

Najlepszymi zawodnikami w konkurencji freestyle mężczyzn byli:

 1. Sławomir Kantor z Tarnowa (WTZ JP2)
 2. Grzegorz Leśnicki ze Szczawnicy
 3. Aleks Pacia z Wolbromia.

W konkurencji na czas najlepszymi kobietami były:

 1. Celina Liptak ze Szczawnicy
 2. Anna Piszczek ze Szczawnicy
 3. Małgorzata Uryasz z Dębicy

Niepokonani mężczyźni na czas to:

 1. Kamil Cedrowski z Tarnowa (WTZ JP2)
 2. Ernest Zbylut z Tarnowa (WTZ JP2)
 3. Mateusz Rączka z Kolbuszowej

Wszyscy zawodnicy otrzymali prezenty i dyplomy. Najlepszym wręczono także statuetki, medale i puchary. Nagrody główne dla kobiet i mężczyzn w postaci tabletu i smartfonu ufundowało Centrum Ubezpieczeń Dajako. Zawodników dekorowali Dorota Krakowska zastępca prezydenta Tarnowa, Robert Wielgat prorektor PWSZ, Małgorzata Martowicz prorektor PWSZ, Marek Baran dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, Ewa Siedlik zastępca dyrektora MOPS w Tarnowie.

Pani dr Małgorzata Martowicz Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprosiła uczestników na kolejne zawody na halę sportową Uczelni. To dzięki życzliwości i bezinteresownej gościnności władz Uczelni udaje się w najlepszych warunkach przeprowadzać zawody.

Po raz pierwszy w Tarnowie zawody we wspinaczce dla osób z niepełną sprawnością odbyły się w 2012 r. na ściance La Roca z inicjatywy Arkadiusz Kamińskiego. Z roku na rok rozwijały się powiększając liczbę zawodników, placówek i skracając czas uzyskiwany przez zawodników.

W przygotowaniach zawodów organizatorów wspierają Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa, Centrum Ubezpieczeń Dajako, Bruk-Bet, Pizzeria Bujani, Firma Mado, Firma Auto-Biedroń i Mlektar.

W organizację mogą włączyć się wszyscy fundując nagrody lub przekazując Fundacji REPI datki na organizację zawodów. Można także, rozliczając się z urzędem skarbowym, przekazać 1% podatku wpisując do zeznania nr KRS 0000340823.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć tutaj.

 
 
 

19.02.2016

III MIEJSCE W WAŻNYM KONKURSIE

 
       
 

Miło nam poinformować, że w wigilię Niedzieli Palmowej Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zajął III miejsce podczas Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową w kategorii Stoisko Wielkanocne. Konkurs ten to największe doroczne spotkanie twórców ludowych, którym szczególnie bliskie są ludowe tradycje wielkanocne.

Organizatorem wydarzenia było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu we współpracy z Biurem Organizacyjnym w Tarnowie. Do udziału w konkursie zaproszono dzieci, młodzież i dorosłych z czterech powiatów regionu tarnowskiego, którzy po dzień dzisiejszy w swoich miejscowościach podtrzymują i kultywują tradycje wielkanocne. Do Tarnowa twórcy ludowi przywieźli około kilkaset pisanek wykonanych dawnymi tradycyjnymi technikami.

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace indywidualne jak również zbiorowe stoiska i tradycyjnie nakryte stoły świąteczne można było podziwiać w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego od 15 do 18 marca. Wydarzeniu temu towarzyszył sobotni wielkanocny kiermasz, po którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Prace oceniane były w kilku kategoriach. Dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe.
Nasz Warsztat startował w Konkursie już po raz dziewiąty. W tym roku koordynatorem działań była pani Anna Niziołek. Zaprezentowaliśmy stoisko składające się z baranków z ciasta drożdżowego i baranków z masy solnej, jajek z nakrapianym wzorem i pisanek wykonanych z wykorzystaniem naturalnych materiałów tj. bibuła, kora, kwiaty wykonane techniką quillingu. Osobną grupę stanowiły duże pisanki pomalowane farbami akrylowymi przedstawiające sceny Zmartwychwstania Pańskiego i ratusz tarnowski. 

 
 
 

02.03.2016

ZAPROSZENIE NA V ZAWODY WSPINACZKOWE

 
       
 

Zapraszamy na V Ogólnopolskie Zawody we wspinaczce osób z niepełną sprawnością, zarówno miłośników wspinaczki jak i osoby, które mają niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dziedzinie sportu.

Zawody odbędą się 11 kwietnia 2016 r. (poniedziałek) w godz. od 09:00 do 15:00 na najlepszej w Polsce ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie na adres e-mail: wspinaczka.wtzjp2@interia.pl w terminie do dnia 27 marca 2016 r. (niedziela)

POBIERZ:

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Maciej Żak. Wystarczy napisać maila na adres wspinaczka.wtzjp2@interia.pl lub zadzwonić pod numer telefonu 14 627 35 03.

Liczymy, że będziemy mogli wspólnie z Państwem przeżywać sportowe emocje.

 
 
 

29.02.2016

ERNEST NA 100%

 
       
 

Wraz z przygotowywaniem sprawozdań za miniony rok kalendarzowy dokonujemy podsumowań, m. in. częstotliwości udziału w zajęciach Warsztatu przez jego uczestników. Cieszymy się, że co roku frekwencja jest wyższa.

Szczególnie dużo radości sprawiają uczestnicy z bardzo wysokim poziomem frekwencji. Rekordzistą za 2015 r. jest pan Ernest Zbylut, który nie opuścił ani jednego dnia zajęć, tym samym ma 100% frekwencję. Serdecznie gratulujemy.

Kolejnym uczestnikiem był pan Damian Ptak, który ma 99% frekwencję, a na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się pani Justyna Pałka, pani Monika Kukułka i pan Krzysztof Mitera z 98-procentową frekwencją.

Nagrodami dla najlepszych oprócz dyplomu były zegarki, kubki i notesy.

Warto zauważyć, że wymienione osoby mieszkają najdalej od siedziby Warsztatu, a na zajęcia dostają się dostają się samodzielnie, nawet dwoma autobusami.

Gratulujemy!

 
 
 

15.01.2016

WIZYTA STUDENTÓW

 
       
 

Już po raz trzeci mieliśmy przyjemność gościć w Fundacji REPI i prowadzonym przez nią Warsztacie Terapii zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie studentów Instytutu Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanych wizyt studyjnych w instytucjach i organizacjach pomocy społecznej z terenu Tarnowa.

Studenci w naszym budynku spotkali się także z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, panią Magdaleną Stus Koordynatorem pieczy zastępczej i panem Jakubem Wroną Specjalistą pracy socjalnej.

Ze swojej strony przedstawiliśmy działalność Fundacji REPI oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II jako instytucji realizujących pracę socjalną. Studenci zapoznali się z Podstawą prawną funkcjonowania, strukturą organizacyjną, zasadami finansowania, zadania i formami pomocy, dokumentacją, współpracą z innymi instytucjami (organizacjami), charakterystyką klientów i zadaniami kadry merytorycznej. Studenci odwiedzili też wszystkie pracownie Warsztatu, mogli przyjrzeć się pracy z bliska, porozmawiać z terapeutami i uczestnikami.

Wizyta była także częścią realizowanego przez studentów studiów II roku projektu socjalnego „Tarnów studentom – wizyty studyjne”.

Zapraszamy ponownie.

 
 
 

11.01.2016

INTEGRACYJNE SPOTKANIE WARSZTATOWE PRZEDSZKOLAKÓW Z UCZESTNIKAMI WARSZTATU

 
       
 

Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, stał się okazją, by przedszkolaki z pobliskiego Przedszkola Sióstr Niepokalanek, bliżej poznały się z podopiecznymi WTZ JP2.

Dzieci pod opieką terapeuty i z pomocą kilku uczestników Warsztatu wykonały upominki na tę okazję. Wielką radość sprawiło im malowanie drewnianych serc farbami akrylowymi i zdobienie ich techniką decoupage. Wspólna praca połączona z zabawą, przyczyniła się do przełamania barier i rozwiała wszelkie obawy. Ciepły klimat i miła atmosfera pozwoliły na nawiązanie bliższych relacji i stała się początkiem do zacieśnienia kontaktów i dalszej współpracy.

Zapraszamy ponownie.

 
 
 
starsze - archiwum
 
GŁÓWNA | AKTUALNOŚCI | O FUNDACJI | JEDEN PROCENT | WARSZTAT | JAK POMÓC | KONTAKT
dd